Neler yapabiliriz?

Neler yapabiliriz?

UZUNIRAKTA NELER YAPABİLİRSİN & NELER BULABİLİRSİN?

1-Uzunırmak Doğal Yaşam Alanı sana yılın 12 ayı süresince tatil yapma fırsatı verir. 


2-Doğal ve kırsal yaşamın farkına varmanı, bu yaşam alanı içerisinde kendini yeniden tanımlamanı ve keşfetmeni sağlar.

3-Uzunırmak doğa ve doğallıkla buluşmana aracı olur, bu doğallık içerisinde yerel kültür atölyeleri ile becerilerini geliştirmeni sağlar. 4-Ruhun temel gıdası olan huzuru sana sunarken bedensel sağlığın için çok gerekli olan farklı beslenme düzenlerini ve alışkanlıklarını deneyimlemeni sağlar.

5- Çevreye zararlı hiçbir şeyin üretilmediği, doğa ile güçlü bir işbirliğinin yapıldığı Uzunırmakta, kullanılan her türlü malzemenin geri dönüşüme kazandırılığını görmek geleceğe dair ianacını kuvvetlendirirsin.

6-Uzunırmak coğrafyayı kader olmakta çıkaran, farklı kültürlerin bir araya gelerek tanışıp bir birine karıştığı bir yer olmanın dışında,sizi toprak, tarım ve doğal ürünlerle tanıştırır,onlara dokunmanızı sağlar.

7-Sahip olduğu ve size sunduğu fırsatlarla “ak keşke o günlere dönebilseydim” dediğin nostaljik tatlara, anılara ve mahalle kültürüne dönmeni sağlamakla kalmaz, bunun tekrar bir parçası olmana fırsat verir. Yani uzunırmak yerel kültürel değerlerine ve çocukluğuna uzanmanı sağlar.

8-Kendine fayda sağlamaktan uzaklaşmış, yabancılaşmış yüzlerle dolmuş kentlerde nefes alamayan Kent Bezginlerine ekolojik yaşamı deneyimleme fırsatı verir. Uzunımak vadisi sahip olduğu doğal zenginlikleri ile ekolojik tatil kavramının tam karşılığıdır.

9-Kendinizi yeniden keşfetmek, hobiler edinmek, spor ve toprakla yoğrulmak, stres denen hastalık kaynağından kurtulmak ve yepyeni başlangıçlar yapabilmeniz için Uzunırmak ,içinde sakladığı daha nice zenginlikle sizleri bekliyor…